.
پذیرش دانشجویان بین المللی در مقطع لیسانس


شرایط عمومی:

1.داشتن ‌مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی برای اتباع خارجی مقیم ایران
تبصره الف) داوطلبین دارای مدارک تحصیلی خارج از جمهوری اسلامی ایران، باید کلیه مدارک تحصیلی خود را به تأیید سفارت و یا یکی از کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور متبوع خود برسانند.
تبصره ب) داوطلبان تبعه افغانستان که دارای دیپلم از آن کشور می‌باشند، مدارک آنان باید ممهور به مهر تأیید وزارت معارف افغانستان، وزارت امور خارجه افغانستان و سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل (و یا یکی از کنسولگری‌های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان) باشد.
2.توانایی مالی لازم برای پرداخت کامل شهریه تحصیلی
3.عدم منع قانونی برای اقامت تحصیلی در ایران
شرایط ویژه:

1.معدل کل دیپلم و پیش‌دانشگاهی برای متقاضیان دوره کارشناسی حداقل 12 از 20 باید باشد
2.دارندگان دیپلم و پیش‌دانشگاهی رشته ریاضی‌فیزیک می‌توانند کلیه رشته‌های تحصیلی در زیر گروه‌های فنی‌ ـ مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی را انتخاب کنند.
تبصره الف) حداقل معدل کتبی دیپلم و پیش‌دانشگاهی (ریاضی‌فیزیک) برای متقاضیان رشته‌های مهندسی باید 12 از 20 باشد.
تبصره ب) حداقل معدل کتبی دیپلم و پیش‌دانشگاهی (همه دیپلمه‌ها بجز ریاضی‌فیزیک) برای متقاضیان سایر رشته‌های دانشگاه، باید 12 از 20 باشد.
3. دارندگان دیپلم و پیش‌دانشگاهی رشته علوم تجربی فقط می‌توانند رشته‌های تحصیلی در زیر گروه‌های علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و زبان‌های خارجی را انتخاب کنند.
4. دارندگان دیپلم و پیش‌دانشگاهی علوم ‌انسانی فقط می‌توانند رشته‌های‌گروه علوم انسانی و زبان‌های ‌خارجی را انتخاب کنند.
5.آن دسته از داوطلبانی که دارای دیپلم فنی‌حرفه‌ای و یا کار دانش بوده و فاقد مدرک پیش‌دانشگاهی می‌باشند، باید حتماً مدرک پیش‌دانشگاهی را (در یکی از رشته‌های ریاضی‌فیزیک، علوم تجربی و علوم انسانی) نیز اخذ نموده و به هنگام ثبت‌نام ارائه نمایند.
6. آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی رشته‌های فنی‌حرفه‌ای (علمی‌کاربردی و ...) می‌باشند، نیازی به ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی نداشته و گواهی کاردانی آنان به عنوان مدرک پیش‌دانشگاهی محسوب خواهد شد.
7. متقاضیانی که به زبان فارسی تسلط ندارند، در صورت پذیرش، باید دوره آموزش زبان فارسی را حداکثر به مدت 9 ماه در دانشگاه بیرجند با موفقیت طی نمایند.
سایر شرایط:

1. پذیرش متقاضیانی که تابعیت مضاعف دارند و یا پدر آنان ایرانی بوده و گذرنامه و تابعیت کشور دیگر را دارا می‌باشند، ممنوع است.
2. پذیرش متقاضیانی که هم‌زمان در دانشگاه دیگر مشغول به تحصیل می‌باشند، ممنوع است.
3.پذیرش داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی می‌باشند در دوره کارشناسی بلامانع است.
مدارک لازم:

تکمیل پرسشنامه درخواست پذیرش به صورت الکترونیکی (آنلاین)
تبصره الف) لازم است داوطلبان، مدارک تحصیلی (دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه ریزنمرات) و مدارک هویتی (کارت هویت یا گذرنامه) را اسکن نموده و فایل آن را به هنگام تکمیل فرم پذیرش در قسمتهای مربوطه بارگذاری نمایند.
تبصره ب) مدارک هویتی شامل گذرنامه معتبر دارای روادید و اقامت یا دفترچه پناهندگی و یا کارت هویت صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور می‌باشد.
اطلاعات تماس

در صورت داشتن هرگونه سوال، خواهشمند است با دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه بیرجند به شرح ذیل تماس حاصل فرمائید:
ایمیل: international@birjand.ac.ir
تماس: 985632202301+ داخلی 326کد امنیتی بالا را وارد نمایید


شروع ثبت نام